karel iletişim çözümleri referans listesi, en önemli projeleri
Karel, işletmelerin ihtiyacına uygun ve kullanıcıların en yüksel verimi alabileceği ürün ve çözümleri sayesinde, Dünya’da 30’dan fazla ülkede 12 milyonu aşkın kullanıcıya sahip. Yalnızca Türkiye’de 700 binin üzerinde işletme ve kamu kuruluşu Karel ürünleri kullanıyor.
Aşağıda farklı ürün gruplarına ait tamamlanan projelerden ve başarı hikayelerinden bazılarını bulabilirsiniz;

Diğer Referans Listeleri için tıklayınız >>

Bilkent Ankara PPP Şehir Hastanesi
Bilkent PPP Entegre Şehir Hastanesi
Türkiye’nin sağlık alanındaki en büyük Kamu Özel İşbirliği projesi olan ve dünyanın tek parçada yapılan en büyük hastanesi unvanını taşıyan 3800 yatak kapasiteli Bilkent PPP Entegre Şehir Hastanesi’nde yaklaşık 14.597 port Full IP IPG İletişim Platformu, 180 agent ve 6 supervisor kapasiteli IP Çağrı Merkezi, 1300 DECT baz istasyonlu IP DECT Sistemi ve IP terminallerin kurulumu yapıldı.
Mersin PPP Şehir Hastanesi
Mersin PPP Entegre Şehir Hastanesi
1300 yataklı Mersin PPP Entegre Şehir Hastanesi’nde yaklaşık 5000 IP port kapasiteli IPG İletişim Platformu, 80 agent ve 8 supervisor kapasiteli IP Çağrı Merkezi, 465 baz istasyonu ve 360 DECT el üniteli IP DECT Sistemi, IP terminaller ve 1500 yazılım tabanlı IP telefon kurulumu gerçekleştirildi.
Varyap meridian iletişim altyapısı için Karel ile birlikte çalıştı
Varyap Meridian İletişim Altyapısı Karel ile Yenilendi!
Varyap Meridian, Karel’in sunduğu kartlı geçiş sistemi, IP telefon santralı, IP güvenlik kameraları ve plaka tanıma sistemi ile tüm iletişim altyapısını yeniledi, verimlilik ve güvenlik konusunda büyük avantaj sağladı.
Mango Karel kullanıyor
MANGO Mağazalarında İletişim ve Güvenlik Çözümleri 
Mango, Türkiye’deki mağazalarının tamamında iletişim ve güvenlik kamera sistemleri ihtiyaçlarını Karel çözümleri ile sağlıyor. Mağazalar ile merkez arasında ve mağazaların kendi aralarında haberleşmeleri Karel IP İletişim Çözümleri ile sağlanıyor.​
lösev kent hastanesi karel
LÖSEV Kent Hastanesi
Lösemili Çocuklar Vakfının Ankara’da bulunan hastanesi için 1200 kullanıcılı IPG1000 IP İletişim Platformu ve IP Çağrı Merkezi kurulumu gerçekleştirildi.
karadeniz teknik üniversitesi karel referans
Karadeniz Teknik Üniversitesi
Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) diğer eğitim kurumlarında olduğu gibi artan verimlilik ihtiyacını karşılamak için Karel IPG İletişim Platformu kullanıyor. Bu sayede gelişmiş, yaygın, yönetilebilir, güvenli ve kesintisiz bir iletişim ağına sahip oldu ve yeni nesil ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilir duruma geldi.
Kayseri PPP Şehir Hastanesi
Kayseri PPP Entegre Şehir Hastanesi
1600 yatak kapasiteli Kayseri PPP Entegre Şehir Hastanesi’nde yaklaşık 6000 port ve hibrid yapıda çalışan IPG İletişim Platformu, 30 agent ve 2 supervisor kapasiteli IP Çağrı Merkezi, 323 DECT baz istasyonlu IP DECT Sistemi ve IP terminallerin kurulumu yapıldı.
Isparta Şehir Hastanesi
Isparta PPP Entegre Şehir Hastanesi
Karel’in entegrasyon yetenekleri sayesinde birbiri ile tam uyumlu çalışabilen çözümlerin kullanıldığı Isparta Şehir Hastanesi iletişim altyapısı, yüksek verimlilikte ve kesintisiz bir iletişim imkanı sunmaktadır. Kullanılan sistemler; 3100 kullanıcılı IPG İletişim Platformu, IP ve analog telefonlar, 420 el üniteli IP DECT Sistemi, Hemşire Çağrı Sistemi, Uzaktan Destek Sistemi ve Yardım Masası Çözümü.
Ramada IP İletişim ve CCTV Müşteri Deneyimi
Ramada Plaza Hotel’de IP İletişim ve Güvenlik Sistemleri
Ramada Plaza Trabzon Hotel & Spa’nın tüm IP İletişim ve CCTV ihtiyaçları için Karel tarafından Türkiye’de tasarlanmış, geliştirilmiş ve üretilmiş ”IPG1000 IP İletişim Platformu”nun 805 adet IP abone kapasitesinde kurulumu gerçekleştirildi.
Buyaka AVM plaka tanıma sistemi
Buyaka AVM’de Plaka Tanıma Güvenlik Sistemi
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan yönetmeliğe göre, AVM’lerde açık ve kapalı otopark gibi kontrollü alanların giriş ve çıkışlarına AVM yönetimi tarafından plaka tanıma sistemi kurulması ve işletilmesi zorunlu hale getirildi.​ Buyaka AVM’de kullanılan Karel Plaka Tanıma Sistemi sayesinde alınan görüntüler sorunsuz ve güvenli bir şekilde kolluk kuvvetlerine iletiliyor
adana şehir hastanesi telefon karel iletişim sistemleri
Adana PPP Entegre Şehir Hastanesi
1600 yataklı Adana PPP Entegre Şehir Hastanesi’nde  4500 port kapasiteli IPG İletişim Platformu, 30 agent ve 2 supervisor kapasiteli IP Çağrı Merkezi ve 1000 adet WiFi handsetin kurulumu gerçekleştirildi.
rixos otelleri karel telefon sistemi otel telefonu kullanıyor
RIXOS Otelleri | 8 Lokasyon 
8 farklı lokasyonda toplam 7500 kullanıcı kapasiteli kurulan Karel İletişim Sistemleri, otel yazılımı Fidelio ile entegre edildi ve müşteri memnuniyeti üst seviyeye çıkartıldı.
ege üniversitesi karel referansı, karel iletişim sistemi kullanıyor
Ege Üniversitesi 
7000 kullanıcıya hizmet veren ve özellikle kampüs uygulamaları için yapılandırılmış Karel İletişim Sistemi, Ege Üniversitesi çalışanlarının ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecek çözümler sunuyor.
Eskişehir PPP Şehir Hastanesi
Eskişehir PPP Entegre Şehir Hastanesi
1081 yatak kapasiteli Eskişehir PPP Entegre Şehir Hastanesi’nde yaklaşık 5000 port ve hibrid yapıda çalışan IPG İletişim Platformu, IP Çağrı Merkezi ve 220 DECT baz istasyonlu IP DECT Sistemi kurulumu yapıldı.
Innovia Güvenlik Kamera sistemi müşteri deneyimi
INNOVIA 2, Güvenlik Kamera Sistemi Projesi
Innovia 2 sitesinde, güvenlik ihtiyacını karşılamak ve site içi düzeni sağlamak için 530 adet Karel IP Kamera kullanılıyor. Karel Güvenlik Kamera sistemi, site yönetim yazılımı ve mevcut diğer sistemlerle entegre olarak çalışıyor.
Sur Yapı karel kullanıyor
Karel, İletişim Çözümleriyle Sur Yapı Projelerinde Katma Değer Sağlıyor
Karel’in sunduğu iletişim çözümüyle Adapark Sur Yapı’ da 880, Exen İstanbul ‘da ise 640 abone ile konut sakinleri, birbirleriyle, sosyal tesisler, güvenlik ve site yönetimi ile kesintisiz güvenli iletişimin konforunu yaşıyor.
Manisa PPP Şehir Hastanesi
Manisa PPP Entegre Şehir Hastanesi
600 yataklı Manisa PPP Entegre Şehir Hastanesi’nde dağınık yapıda yaklaşık 3250 port ve hibrid yapıda çalışan IPG İletişim Platformu, 20 agent ve 2 supervisor kapasiteli IP Çağrı Merkezi ve 220 baz istasyonlu IP DECT Sistemi kurulumu gerçekleştirildi.
türkiyedeki havalimanları karel iletişim sistemleri kullanıyor
Havalimanları 
Ağrı Ahmed-i Hani, Balıkesir Koca Seyit, Batman, Çanakkale Gökçeada, Denizli Çardak, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Iğdır Şehit Bülent Aydın, Isparta Süleyman Demirel, Kastamonu, Konya, Malatya, Mardin, Sivas Nuri Demirağ, Tekirdağ Çorlu, Uşak, Van Ferit Melen Havalimanlarına Karel İletişim Sistemlerinin kurulumu tamamlandı.
Antalya bölge adliye binası karel iletişim sistemleri kullanıyor
Antalya Bölge Adliye Binası 
Hizmet kalitesini en yüksek seviyede tutarken iletişim maliyetlerini azalmak isteyen Antalya Bölge Adliyesi için, 1500 kullanıcıya hizmet veren IPG1000 IP İletişim Platformunun kurulumu tamamlandı.
Bilkent PPP Sağlık Bakanlığı Hizmet Binası
Bilkent PPP Sağlık Bakanlığı Hizmet Binası
Bilkent PPP Sağlık Bakanlığı Hizmet Binasında  5500 IP port kapasiteli IPG İletişim Platformu, IP Çağrı Merkezi, 120 baz istasyonu ve 120 DECT el üniteli IP DECT Sistemi kurulumu tamamlandı.
Elazığ PPP Şehir Hastanesi karel iletişim sistemleri
Elazığ PPP Entegre Şehir Hastanesi
1050 yataklı Elazığ PPP Entegre Şehir Hastanesi’nde yaklaşık 4000 port IPG İletişim Platformu, 350 adet Wifi handset, 30 agent ve 2 supervisor kapasiteli IP Çağrı Merkezi kurulumu gerçekleştirildi.
esenler vergi dairesi karel kullanıyor
Esenler Vergi Dairesi 
Esenler Vergi Dairesinde bulunan kamu personelinin daha verimli ve üretken çalışmasına yardımcı olmak, hizmet kalitesini farkedilir şekilde arttırmak adına 2200 kullanıcılı IPG İletişim Platformunun kurulumu tamamlandı.
Bursa PPP Şehir Hastanesi karel iletişim sistemleri
Bursa PPP Entegre Şehir Hastanesi
1355 yataklı Bursa PPP Entegre Şehir Hastanesi’nde 4620 port IPG İletişim Platformu, 525 adet Wifi handset, 30 agent ve 2 supervisor kapasiteli IP Çağrı Merkezi kurulumu gerçekleştirildi.
Airties
Airties Nasıl Verimliliğini Arttırdı ve Giderlerini Azalttı
Airties’ın kurumsal iletişimi Karel Tümleşik İletişim Çözümü tarafından karşılanıyor. 220 Airties çalışanı tümleşik iletişim ile modern iletişim uygulamaları kullanıyor.
Saray Halı
Saray Halı, Araç ve Isı Takibini Birleştirdi
​Saray Halı’nın iş gereksinimlerine istinaden, tüm Türkiye genelinde teşkilatlanmış şirket araçlarına Karel Araç Takip Sistemi montajı yapıldı.
Akasya Residence
Akasya Residence, İletişim Çözümleri İçin Karel’i Seçti
Akasya Acıbadem projesinin etaplarından olan ve bünyesinde hem ofis hem de konut barındıran Akasya Residence’da, 432 portlu Karel IP İletişim Sistemi tercih etti.
Atakum Belediyesi
Samsun Atakum Belediyesi’nin Tercihi Karel Tümleşik İletişim
​Karel Tümleşik İletişim Çözümü ile Atakum Belediyesi’ne çalışanları, vatandaşları arasında etkin iletişim kurabileceği, maliyetleri yönetebileceği ve lokasyon bağımlılığını ortadan kaldıran, uygun maliyetli bir çözüm sunuldu.
Bilgiodası
Bilgiodası, Verimliliği Artıran Yaratıcı ve Tümleşik Çözümler
Bilgiodası, tüm ihtiyaçlarını tek elden yönetebileceği bir çözüme odaklanarak Karel Tümleşik İletişim Çözümünü seçti.
KTO Karatay Üniversitesi
Üniversitelerin İletişim Sistemi Tercihi; Karel Tümleşik İletişim 
KTO Karatay Üniversitesi’nin kendine has gereksinimlerini karşılayacak çözüm Karel Tümleşik İletişim Çözümü ile sağlandı. Tümleşik İletişim, KTO Karatay Üniversitesi’nin iletişim sistemini daha verimli kullanmasını ve hem işgücü hem de iletişim giderlerinde tasarruf etmesine olanak verdi.
Avrasya Hastanesi
Özel Avrasya Medi-Tech Hastanesi IP Çağrı Merkezi Çözümünü Buldu
Özel Avrasya Medi-Tech Hastanesi; gereksinimlerini karşılayabilecek ve ilave özellikler ile hem hasta/misafir memnuniyetini hem de çalışan verimliliğini yükseltebilecek, uygun maliyetli çözümü Karel’de buldu.
TECO
TECO, İletişim İhtiyacı İçin Karel’i Tercih Etti
Karel TECO’ya Tümleşik İletişim Çözümü ile çalışanları ve iş ortaklarıyla verimli ve tasarruflu iletişim kurabileceği bir çözüm sundu. Tümleşik İletişim sayesinde farklı lokasyonlardaki şirket çalışanları tek lokasyondaymış gibi iletişim bütünlüğüne sahip oldular.
İmperial Hastanesi
İmperial Hastanesi’nin IP Çağrı Merkezi Seçimi: Karel
Karel yeni nesil IP Çağrı Merkezi Çözümü ile İmperial Hastanesi’ne müşterileri ile etkin iletişim kurabilmesi ve müşteri memnuniyetini arttırabilmesi için uygun maliyetli bir çözüm sundu.
Yunus Marketler Zinciri
Çok Şubeli Yunus Marketler’in İletişim Çözümü
Yunus Marketler Zinciri’nde, kurulan yeni sistem ile birlikte; iletişim sisteminin yönetimi BT ekibi tarafından kolaylıkla sağlanır hale geldi. Merkez ve şubeler arasındaki iletişim, birbirine entegre şekilde tek bir sistem üzerinden yapılandırıldı.
Çelikel
Telefon Santralının Ötesinde Bir İletişim Çözümü: Karel Tümleşik İletişim
Teknoloji ile barışık, yenilikleri barındıran, yeniliklere açık bir sistem kullanmak isteyen Çelikel, Karel’i seçti. Bu sayede çalışanlar masa başına bağımlı olmaktan kurtuldu ve verimlilik artırıldı.
enocta
Enocta, Farklı Lokasyonlu Yapısına En Uygun Çözümü Buldu
Enocta, Karel Tümleşik İletişim Çözümü sayesinde farklı lokasyonlardaki şirket çalışanları tek lokasyondaymış gibi etkin iletişim imkanına sahip oldu. BT departmanı, Karel çözümleri ile iletişim sistemine kolaylıkla erişebilir ve şirket gereksinimleri çerçevesinde iletişim sistemini yönetebilir konuma geldi.

Hukuk Bürolarında Çağrı Merkezi Kullanımı
Hukuk Bürolarında IP Çağrı Merkezi Kullanımı
Karel IP Çağrı Merkezi ile çalışmaya başladıktan sonra kayıp çağrımız söz konusu olmadı. Arama sayılarının artabilmesi bize ciro açısından büyük katkı sağladı. Bu yüzden bütün hukuk bürolarına Karel IP Çağrı Merkezi’ni tavsiye ediyorum.

Referans Listeleri

Karel iletişim sistemleri kullanan kuruluşlar, referans şirketler
Karel İletişim Sistemleri Referans Listesi
Karel, her ölçekteki işletmenin görüntülü ve sesli iletişim ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, yazılım ve donanım tabanlı iletişim sistemleri sunuyor. Karel İletişim Sistemleri kullanan kuruluşlardan bazıları için tıklayınız >>
IPG İletişim Platformu
Karel IPG İletişim Platformu Referans Listesi
Geleceğin IP iletişim platformu olan IPG Serisi, orta ve büyük kapasiteli işletmelere yönelik olarak tasarlanan IP telefon santralıdır. IPG İletişim Platformunu kullanan kuruluşların bazıları için tıklayınız >>
IP Çağrı Merkezi
Karel IP Çağrı Merkezi Referans Listesi
Çağrı merkezi ihtiyaçları için Karel IP Çağrı Merkezi ürününü tercih eden ve kullanan kuruluşların bazıları için tıklayınız >>
CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri
Karel CCTV Referans Listesi
Karel tüm ihtiyaçlara cevap verecek yapıda; çeşitli teknoloji, özellik ve kapasitelerde güvenlik kamera sistemleri, interkom ve alarm sistemleriyle tüm mekanlarda güvenliği gözlem ve kayıt altında tutacak çözümler sunmaktadır. Karel CCTV çözümlerini kullanan kuruluşların bazıları için tıklayınız >>
Karel Plaka Tanıma ve Araç Altı Kontrol Sistemleri referansları ve kullanan firmalar
Karel Plaka Tanıma ve Araç Altı Kontrol Sistemleri Referans Listesi
Karel Plaka Tanıma ve Araç Altı Kontrol Sistemleri, trafik kontrolü veya bina giriş ve çıkışlarında kullanılabilir ve güvenlik konusunda önemli bir katma değer sağlar. Bu sistemlerin kulanıldığı bazı kuruluşlar için tıklayınız >>
karel sağlık sektörü referansları
Sağlık Sektörü Referans Listesi
Karel, sağlık sektörüne yönelik olarak entegre çözümler sunmaktadır. IP iletişim altyapısı sayesinde farklı ihtiyaçlara yönelik telefonlar, IP DECT Sistemi, Hemşire Çağrı Sistemi, IP Çağrı Merkezi, CCTV çözümleri ve kurumların mevcut sistemleri birbirleri ile tam uyumlu olarak çalışmaktadır. Sağlık sektöründeki referans kuruluşların bazıları için tıklayınız >>
karel eğitim sektörü referansları
Eğitim Sektörü Referans Listesi
Karel özellikle kampüs uygulamaları için yapılandırılmış, kampüsün her noktasına “tek numara” ile hizmet sunabilen, ölçeklenebilir, gelişmiş özellikler ile zenginleştirilmiş, web-tabanlı yönetim ile desteklenen ve yeni nesil ihtiyaçları rahatlıkla karşılayabilen çözümler sunuyor. Eğitim sektöründeki referans kuruluşların bazıları için tıklayınız >>
karel kamu sektörü referansları
Kamu Referans Listesi
Türkiye’nin iletişim çözümleri lideri Karel, gelişkin ürün ve çözümleri ile kamu personelinin daha verimli ve üretken çalışmasına yardımcı oluyor, hizmet kalitesini arttırıyor. Her büyüklükte kamu kurumuna vatandaşlar ile hızlı, etkin iletişim kurmalarını sağlayacak esnek, ölçeklenebilir ve mekandan bağımsız çözümler sunuyor. Kamu sektöründeki referans kuruluşların bazıları için tıklayınız >>
karel sağlık sektörü referansları
Turizm Sektörü Referans Listesi
Karel çözümleri ve göz alıcı son kullanıcı donanımları sayesinde ilk temas anından itibaren misafirlerin beğenisi yükseliyor, hareketli personelin iletişim gereksinimleri eksiksiz karşılanarak üretkenliği arttırılıyor ve gelişmiş, kolay kullanılabilir iletişim çözümleri ile misafir deneyimi farklılaştırılabiliyor. Turizm sektöründeki referans kuruluşların bazıları için tıklayınız >>
Apartman Konuşma Sistemleri
Karel AKS Referans Listesi
Apartman konuşma sistemleri ile gelen ziyaretçileri daire veya ofis içindeki monitörlerde görmek, onlarla sesli ve görüntülü iletişim kurmak mümkündür. Ayrıca Karel AKS ürünleri, IP tabanlı santralllar ve CCTV sistemleri ile tam entegre çalışabilir. Karel Apartman Konuşma Sistemleri kullanan kuruluşların bazıları için tıklayınız >>